Odpowiedzialne spojrzenie w przyszłość przemysłu odzieżowego, transparentność, edukacja i lokalna produkcja.

vvidoki to koncept realizowany przez Dominikę i Remika od 2019 roku. vvidoki powstały z potrzeby stworzenia marki, która priorytetuje uczciwość: nie tylko względem klienta, zapewniając mu wysoką jakość produkowanej odzieży, ale także uczciwość względem środowiska i osób produkujących ubrania.

nieustannie się rozwijamy, poszerzamy wiedzę, staramy się edukować i zachęcać naszych odbiorców do podejmowania świadomych decyzji konsumenckich

Sami przyjęliśmy zero jedynkową postawę od samego początku: chcemy działać dobrze, albo wcale, tym samym mamy pełną kontrolę nad całym procesem produkcyjnym naszej odzieży. Korzystamy tylko z materiałów posiadających certyfikat GOTS, nie mamy stanów magazynowych, szyjemy ubrania na bieżąco, gromadzimy wszystkie odpady produkcyjne (nie wyrzucamy ich). Rzadko wprowadzamy nowe kolekcje, a ulubione modele są stale dostępne w naszym sklepie. Prowadzimy także sprzedaż odzieży używanej/po sesjach zdjęciowych/z drobnymi wadami, po niższych cenach. Bierzemy pełną odpowiedzialność za nasze ubrania i w razie uszkodzeń zajmujemy się ich naprawą, a wszystko to w celu ograniczenia odpadu tekstylnego i zminimalizowania wpływu produkcji naszej odzieży na środowisko.

Chcemy tworzyć dla Was jakościowe, trwałe i uniwersalne ubrania w duchu zrównoważonej mody, które będą towarzyszyły Wam przez lata. Korzystając z platformy chcemy również edukować i uświadamiać w kwestii przemysłu odzieżowego, a także zachęcać do podejmowania odpowiedzialnych decyzji konsumenckich z poszanowaniem dla środowiska oraz przyszłości naszej planety.

W przyszłości mamy zamiar stać się marką w 100% niezależną. Oznacza to, że chcemy być w pełni odpowiedzialni za cały proces produkcji naszej odzieży, od przędzy, do opakowań wysyłkowych by maksymalnie skrócić łańcuch produkcji oraz ograniczyć ślad węglowy.