FAQ

W tym miejscu zebraliśmy odpowiedzi na wszystkie najczęściej zadawane pytania. Gdyby jednak nie udało Ci się tu znaleźć, tego czego szukasz, skontaktuj się z nami - postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zwroty i wymiana

CZY MOGĘ ZWRÓCIĆ KUPIONE UBRANIE?

Tak, jeśli z Twoim zamówieniem będzie coś nie tak, możesz zwrócić je bez ponoszenia żadnych kosztów w ciągu 30 dni roboczych od dnia otrzymania przesyłki. Zwrócone ubrania nie mogą być uszkodzone i muszą posiadać metki, jednak czasami nawet te używane kwalifikują się do zwrotu.

Szczególnym przypadkiem są ubrania wykonane na Twoje indywidualne zamówienie, które nie podlegają zwrotom. Może się jednak zdarzyć, że przy ich produkcji popełniliśmy jakiś błąd, dlatego koniecznie daj nam znać, a z pewnością znajdziemy jakieś rozwiązanie.

 

CZY WASZE UBRANIA POSIADAJĄ GWARANCJĘ?

Przed wysyłką zawsze dokładnie sprawdzamy ubrania i kontrolujemy ich jakość. Jednak mimo tego mogą zdarzyć się wady ukryte materiałów wykorzystanych do produkcji.

Jeśli zakupione u nas ubranie w jakiś sposób się uszkodziło, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, żebyśmy mogli znaleźć rozwiązanie - zwykle jest nim wymiana lub naprawa. Więcej o naprawie produktów przeczytasz tutaj.

 

MAM PROBLEM ZE ZWROTEM - CO ZROBIĆ?

Koniecznie się z nami skontaktuj. Napisz maila na vvidoki@gmail.com, w którym dokładnie opisz o co chodzi. Pamiętaj, by podać numer zamówienia.

Możesz także skontaktować się z nami telefonicznie, dzwoniąc pod numer 725 323 526.

 

Wysyłka

GDZIE WYSYŁAMY?

Nasze zamówienia wysyłamy w dowolne miejsce na terenie Polski. Preferujemy wysyłkę do Paczkomatów, bo jest to pewny i szybki sposób wysyłki, który nigdy nas nie zawiódł. Możesz także wybrać wysyłkę kurierem DPD. W przypadku wysyłek zagranicznych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

ILE BĘDĘ CZEKAĆ NA WYSYŁKĘ?

Złożone u nas zamówienia wysyłamy w ciągu trzech dni. Gdyby zdarzyło się coś, przez co nie będzie to możliwe, poinformujemy Cię o tym odpowiednio wcześniej.

 

MOJA PACZKA JESZCZE NIE DOTARŁA, CO MAM ROBIĆ?

Po pierwsze - sprawdź maila. Inpost nie zawsze informuje za pomocą smsa, że paczka czeka na Ciebie w paczkomacie. Z kurierami też bywa różnie, ale w ogromnej większości ogarniają, że przed dostawą powinni się z Tobą skontaktować.

Jeżeli na mailu podanym w zamówieniu nic nie ma - zadzwoń lub napisz do nas maila na adres: vvidoki@gmail.com. Pamiętaj, by podać w nim numer swojego zamówienia. Ułatwi nam to sprawdzenie stanu Twojej przesyłki w systemie trackingowym. Przekażemy Ci informacje najszybciej jak będzie to możliwe.

 

MAM PROBLEM Z ZAMÓWIENIEM - CO ZROBIĆ?

Koniecznie się z nami skontaktuj. Napisz maila na vvidoki@gmail.com, w którym dokładnie opisz o co chodzi. Jeśli problem dotyczy złożonego już zamówienia, pamiętaj, by podać jego numer.

Możesz także skontaktować się z nami telefonicznie, dzwoniąc pod numer 725 323 526.

 

Ubrania

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI ROZMIAR?

By dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar, zapoznaj się z tabelą rozmiarów, która znajduje się na stronie danego produktu. Sprawdź w niej podane przez nas wymiary i porównaj ze swoją odzieżą. Nie przejmuj się jeśli będą się one delikatnie różnić (np. o 2 lub 3 centymetry), ponieważ szyte przez nas ubrania to lekki oversize lub regular.

Jeśli zainteresował Cię któryś z naszych produktów, jednak nie do końca odpowiada Ci jego rozmiarówka, daj nam znać, a uszyjemy go zgodnie z przesłanymi przez Ciebie wymiarami. Taką informację możesz umieścić w komentarzu do zamówienia lub poprzez maila na adres vvidoki@gmail.com.

Pamiętaj, że ubranie przygotowane według Twoich wytycznych nie podlega zwrotom. Każdemu jednak zdarza się pomylić, gdyby więc doszło do takiej sytuacji, skontaktuj się z nami a wspólnie znajdziemy rozwiązania.

 

JAKIE MATERIAŁY WYKORZYSTUJECIE DO PRODUKCJI UBRAŃ?

Nasze ubrania szyjemy z bawełny organicznej i bawełnianego jeansu, który w 100% pochodzi z recyklingu. Używany przez nas materiał bawełniany posiada certyfikat GOTS. Posiada go także przędza, z której zrobiona jest dzianina, a którą pozyskujemy od wielkopolskiego producenta. Jeans jest produkcji brazylijskiej, a kupujemy go bezpośrednio od wyłącznego polskiego dystrybutora pochodzącego z Pabianic.

 

Środowisko

CZY VVIDOKI SĄ MARKĄ WEGAŃSKĄ?

Po dokładnym prześledzeniu produkcji i pochodzenia naszych materiałów odpowiadamy - tak, jesteśmy marką wegańską. Nie używamy żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego.

 

W JAKI SPOSÓB DBACIE O ŚRODOWISKO?

Tak jak tylko możemy - segregujemy śmieci, jeździmy rowerami i kupujemy wyłącznie rzeczy zapakowane w brązowe pudełko z makulatury oraz zielony napis “EKO” lub “BIO”. Żeby to było takie proste... Więcej o tym jak staramy się zadbać o Ziemię, przeczytasz tutaj

 

JAK UNIKACIE NADPRODUKCJI?

Zdajemy sobie sprawę z tego jak poważnym problemem dla naszej planety jest nadprodukcja odzieży. Dlatego nasze ubrania szyjemy dopiero po otrzymaniu zamówienia. Przygotowanie zamówienia zazwyczaj nie trwa dłużej niż 2-3 dni. To jedna z korzyści niezależnej produkcji.

 

Transparentność

CO TO ZNACZY, ŻE VVIDOKI TO MARKA TRANSPARENTNA?

To znaczy, że otwarcie mówimy wszystkich kwestiach związanych z prowadzeniem naszej działalności, w tym także o pieniądzach. Uważamy, że nasi Klienci powinni wiedzieć ile wynoszą koszty produkcji naszych ubrań i co się na nie składa. Więcej na ten temat, dowiesz się tutaj.

 

CO ROBICIE Z ODPADAMI PO PRODUKCJI UBRAŃ?

Zbieramy do wielkich worów, a potem robimy z nich poduszki do strefy chillu w naszej pracowni. A tak na poważnie - zbieramy je, by później szyć z nich patchworki i inne fajne rzeczy. Z całą pewnością nie wyrzucamy ich do śmieci.

 

CO TO ZNACZY, ŻE VVIDOKI TO MARKA ODPOWIEDZIALNA?

Uznajemy vvidoki za markę odpowiedzialną, ponieważ wybieramy rozwiązania, które minimalizują wpływ naszej produkcji na środowisko naturalne.

Korzystamy z materiałów z certyfikatem GOTS, który na każdym etapie, uwzględnia warunki pracy człowieka. Oznacza to, że pracownicy nie są narażeni na kontakt z toksycznymi substancjami, a ich warunki pracy są zgodne z konwencją Międzynarodowej Organizacji Pracy. Dzianiny z tym certyfikatem są wykonane (min. 70%) z naturalnych materiałów organicznych oraz nie zawierają toksycznych chemikaliów, które mogą przenikać do skóry.

Dzięki temu, że nasz zespół jest niewielki, mamy ścisłą kontrolę nad każdym procesem zachodzącym w naszej pracowni. Pozwala nam to również na optymalizację zużycia materiału i redukcję odpadu powstałego przy produkcji naszych ubrań. Jesteśmy także marką transparentną - informujemy ile wynosi nasza marża, koszt materiału, koszty uszycia odzieży. Ceny, które ustaliliśmy są uczciwe i zakładają godne wynagrodzenie dla naszych pracowników i osób, które przyczyniły się do stworzenia naszych produktów.

 

NIEZALEŻNA MARKA - CO TO ZNACZY?

Uważamy, że w pełni niezależna marka odzieżowa to taka, która samodzielnie produkuje materiał, z którego szyje, posiada własną szwalnię i krojownie, a jej ubrania projektowane są przez ludzi z wewnątrz marki. Niezależna marka sama zajmuje się swoim marketingiem i strategią, a co najważniejsze, na swoje utrzymanie zarabia wyłącznie sprzedażą swoich produktów. W skrócie chodzi o to, by wszystko co jej dotyczy, było robione wewnątrz marki i na jej jasnych i transparentnych zasadach. Stworzyliśmy plan, który zakłada stanie się taką w marką do roku 2027.

 

CZYM JEST SLOW FASHION?

Przeciwieństwem fast fashion, no nie? Chociaż właściwie to dobre pytanie, na które odpowiadamy szeroko tutaj.

 

Firma i marka

JAK SIĘ Z WAMI SKONTAKTOWAĆ?

Mail, telefon, Facebook czy Instagram - jak Ci wygodniej, jednak ze względu na skuteczność, zalecamy kontakt telefoniczny lub mailowy. Wszystkie dane do kontaktu znajdziesz tutaj.

 

KTO STOI ZA MARKĄ VVIDOKI?

"Młody dynamiczny zespół pełen niespożytej energii i ambicji", o którym więcej przeczytasz tutaj.

 

JAKI JEST CEL I MISJA WASZEJ MARKI?

Chcemy stać się całkowicie niezależnym i odpowiedzialnym producentem odzieży, który w zgodzie ze środowiskiem szyje wysokiej jakości ubrania. Więcej o naszej misji i wizji marki przeczytasz tutaj.

 

CO DAJE MI ZAPISANIE SIĘ DO NEWSLETTERA?

Zapisując się do naszego newslettera, z pewnością nie otrzymasz głupot, takich jak kilkuprocentowe kody rabatowe na zamówienia powyżej 1000 złotych. Z pewnością nie potrzebujesz też kolejnego spamu, który regularnie będziesz usuwać ze swojej skrzynki. Zamiast tego, chcemy stworzyć społeczność vvidoków, której najważniejszym elementem będą ludzie.

Newsletter jest jednym z etapów jej budowy. Zapisanie się do niego daje m.in. wcześniejszy dostęp do outletu i sekcji patchworkowej. To także możliwość udziału w opiniowaniu prototypów czy zostaniu testerem nowych produktów. Planujemy regularnie dostarczać Ci przydatne informacje, które będą podane w przystępnej formie. Pamiętaj, że jeśli nie spełni on Twoich oczekiwań, w każdej chwili możesz z niego zrezygnować.

 

CZY MACIE SKLEP STACJONARNY?

Nie mamy sklepu stacjonarnego, jednak wszystkie nasze ubrania możecie kupić lub odebrać odwiedzając nas w naszej pracowni. W przyszłości chcielibyśmy otworzyć mały showroom, ale potrzebujemy na to jeszcze chwili. Z pewnością nie będzie on zwykłym sklepem z ubraniami.

 

GDZIE JEST WASZA PRACOWNIA I CZY MOGĘ WAS ODWIEDZIĆ?

Nasza pracownia znajduje się przy ulicy Szronowej 10 na poznańskim Grunwaldzie. Jeśli masz zamiar przyjechać autem, daj nam znać chwilę wcześniej - dojazd pod drzwi naszej pracowni może utrudnić Ci szlaban. W ogóle dobrze się z nami umówić wcześniej - czasem musimy podjechać po materiały lub załatwić coś mieście. Druga sprawa, że nie możemy przyjąć gości bez kawy i ciasteczek, a te zawsze kończą się w nieodpowiednim momencie...

 

 

Wszystko przeczytane? No to świetnie! Jesteś w elitarnym gronie kilku procent osób, które trafiły na tę stronę. Mamy dla Ciebie jeszcze wspomniany newsletter, który z pewnością Ci się spodoba, ponieważ większość informacji w nim zawartych nie pojawi się nigdzie indziej. Vvidoki to już nie tylko marka odzieżowa, to świadoma i niezależna społeczność.