Często zadawane pytania

Zebraliśmy tutaj odpowiedzi na wszystkie często zadawane pytania. Gdyby jednak nie udało Ci się tu znaleźć, tego czego szukasz, skontaktuj się z nami - postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zwroty i wymiana

Tak, jeśli zamówione produkty nie sprostały Twoim oczekiwaniom, możesz zwrócić je bez ponoszenia żadnych kosztów przez portal www.szybkiezwroty.pl w ciągu 30 dni od daty wysłania przez nas paczki. Zwrócone ubrania nie mogą być uszkodzone lub poplamione oraz muszą posiadać metki. Wyjątkiem jest odzież personalizowana oraz bielizna, która nie podlega zwrotom.

Gwarancja na naszą odzież wynosi tyle ile czas na dokonanie ich zwrotu, czyli 30 dni od momentu wysłania przez nas paczki.
Natomiast jeśli w dalszym procesie użytkowania zakupione u nas ubrania uległy zniszczeniu mechanicznemu lub naturalnemu zużyciu, prosimy o kontakt, mailowy lub telefoniczny. Spróbujemy znaleźć rozwiązanie i naprawić usterkę.

Skontaktuj się z nami drogą mailową kontakt@vvidoki.pl, bądź telefoniczną, dzwoniąc pod numer 725 323 526.

Zwroty rozpatrywane są w terminie do 14 dni roboczych od momentu otrzymania przez nas reklamowanego towaru.

Naturalnie - całkowicie rozumiemy tę sytuację. Jeśli zechcesz zrezygnować z zamówienia, które nie zostało jeszcze wysłane, poinformuj nas o tym drogą mailową. Jest to dla nas niezwykle przydatna informacja, która pozwala zaoszczędzić na kosztach wysyłki, zwrotu oraz opakowania.

Tak, jeśli otrzymamy informację w krótkim odstępie czasowym (max 24h) od złożenia zamówienia w sklepie internetowym.

Tak, po złożeniu zamówienia skontaktuj się z nami w tej sprawie drogą mailową na kontakt@vvidoki.pl.

wysyłka

Nasze zamówienia wysyłamy w na terenie Polski oraz Unii Europejskiej

Nie posiadamy stanów magazynowych, szyjemy nasze ubrania bezpośrednio po złożeniu zamówienia przez klienta w celu ograniczenia odpadu tekstylnego, w związku z tym czas realizacji zamówienia wynosi do 14 dni roboczych. Jeśli zależy Ci aby otrzymać przesyłkę szybciej, skontaktuj się z nami drogą mailową bezpośrednio po złożeniu zamówienia.

W pierwszej kolejności polecamy dokładnie sprawdzić maila. Czasami zdarza się, że wiadomości trafiają do spamu. Jeśli to nie pomogło w rozwiązaniu problemu, skontaktuj się z nami drogą mailową na kontakt@vvidoki.pl, bądź telefonicznie, dzwoniąc pod numer 725 323 526.

Skontaktuj się z nami drogą mailową na kontakt@vvidoki.pl, bądź telefoniczną dzwoniąc pod numer 725 323 526.

ubrania

By dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar, zapoznaj się z tabelą rozmiarów, która znajduje się na każdej stronie produktu. Posiłkując się wymiarami podanymi w tabeli możesz sprawdzić, który rozmiar jest najbliższy temu, który nosisz na codzień.
Jeśli zainteresował Cię któryś z naszych produktów, jednak nie do końca odpowiada Ci jego rozmiarówka, skontaktuj się z nami, uszyjemy go zgodnie z przesłanymi przez Ciebie wymiarami. Taką informację możesz umieścić w komentarzu do zamówienia lub poprzez maila na adres kontakt@vvidoki.pl.
Pamiętaj, że odzież personalizowana nie podlega zwrotom.

Nasze ubrania szyjemy z bawełny z certyfikatem GOTS na całą jego produkcję, aktualnie wszystkie nasze materiały pochodzą z Holandii.

Środowisko

Jesteśmy marką transparentną, szyjemy wyłącznie z bawełny z certyfikatem GOTS ze sprawdzonych źródeł. Sami zajmujemy się całym procesem produkcji naszej odzieży przez co mamy pełną kontrolę nad jej przebiegiem oraz efektem końcowym. Nie posiadamy stanów magazynowych, nasza odzież powstaje bezpośrednio po złożeniu zamówienia przez klienta. Robimy to w celu ograniczenia odpadu tekstylnego. Staramy się podtrzymywać żywotność naszych produktów i zachęcamy naszych klientów, do naprawy odzieży.

Nie posiadamy stanów magazynowych, nasza odzież powstaje bezpośrednio po złożeniu zamówienia przez klienta.

Moda ekologiczna skupia swoje działania i trendy na korzystnych dla środowiska aspektach odpowiedzialnego projektowania i świadomego rozwoju mody. Zawiera się w tym wykorzystanie ekologicznych materiałów, tkanin z upcyklingu jak i ograniczaniu stosowania szkodliwych dla środowiska chemikaliów.

Moda etyczna charakteryzuje się dbałością producentów o kwestie społeczne takie jak: godne warunki pracy, uczciwa zapłata za wykonaną pracę i docenienie umiejętności każdego pracownika nie tylko w aspekcie finansowym.

Kryterium aby uznać produkt ekologicznym są przyznane artykułom certyfikaty. Wiele marek w tym nasza nie posiadają jeszcze certyfikatów o światowym prestiżu, jednak prowadzą szeroko zakrojone działania społeczne takie jak: propagowanie mody ekologicznej, działania edukacyjne itp. O tym czy produkt jest ekologiczny świadczą materiały certyfikowane użyte do produkcji oraz dbałość właściciela marki o odpowiednią gospodarkę energetyczną zakładu produkcyjnego jak i składowanie i przetwarzanie odpadów w sposób odpowiedni- najmniej szkodliwy dla środowiska.

Artykuły produkowane w nurcie zrównoważonego rozwoju są droższe średnio od 15% do 40% od tych nie certyfikowanych (Dr. Grieger & Cie. Marktforschung 2016).
Wynika to z kilku czynników. Do produkcji ekologicznej odzieży wymagane są surowce ekologiczne, które oznaczają duże inwestycje początkowe oraz spory nakład pracy ze strony rolników, którzy hodują np.bawełnę ekologiczną bez szkodliwych dla gleby chemikaliów. Innym czynnikiem jest niższy nakład produkcji oraz konsekwentne respektowanie aspektów korzystnych dla środowiska i etycznych, takich jak procesy produkcyjne oraz lepsze warunki pracy, a to zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Faza użytkowania oraz koniec tego cyklu mają często najbardziej negatywny wpływ na środowisko naturalne. Wiąże się to z generowaniem odpadów - zużytej odzieży. Możesz to zmienić dbając o swoje ubrania, piorąc je tylko kiedy jest to konieczne i w niższej temperaturze, naprawiając je na ile jest to możliwe i oddając je do punktu z rzeczami używanymi, a nie wyrzucając. Możesz też zgłosić się do nas, ponieważ prowadzimy zbiórkę odzieży używanej w celu przetworzenia jej na włókna służące do produkcji kolejnych sztuk ubrań.

Najprościej mówiąc jest to “zielone kłamstwo”. Termin użyty po raz pierwszy w 1986 roku. Zjawisko, które polega na wywoływaniu u klientów zainteresowanych towarami wytworzonymi zgodnie z zasadami ekologii i ochrony środowiska wrażenia, że produkt lub firma go wytwarzająca są w zgodzie z naturą, przy założeniu, że jest to tylko chwyt marketingowy lub sprytna redukcja kosztów producenta pod przykrywką działań prośrodowiskowych. The Greenpeace Book of Greenwash to dokument wydany przez Greenpeace, w którym są opisane określone działania firm charakteryzujące greenwashing.

Transparentność

To znaczy, że otwarcie mówimy wszystkich kwestiach związanych z prowadzeniem naszej działalności, w tym także o pieniądzach. Uważamy, że nasi Klienci powinni wiedzieć ile wynoszą koszty produkcji naszych ubrań i co się na nie składa.

Zbieramy odpady poprodukcyjne w celu późniejszej utylizacji. W międzyczasie wykorzystujemy je do produkcji legowisk dla zwierząt ze schronisk.

Uznajemy vvidoki za markę odpowiedzialną, ponieważ wybieramy rozwiązania, które minimalizują wpływ naszej produkcji na środowisko naturalne.
Korzystamy z materiałów z certyfikatem GOTS, który na każdym etapie, uwzględnia warunki pracy człowieka. Oznacza to, że pracownicy nie są narażeni na kontakt z toksycznymi substancjami, a ich warunki pracy są zgodne z konwencją Międzynarodowej Organizacji Pracy. Dzianiny z tym certyfikatem są wykonane (min. 70%) z naturalnych materiałów organicznych oraz nie zawierają toksycznych chemikaliów, które mogą przenikać do skóry.
Dzięki temu, że nasz zespół jest niewielki, mamy ścisłą kontrolę nad każdym procesem zachodzącym w naszej pracowni. Pozwala nam to również na optymalizację zużycia materiału i redukcję odpadu powstałego przy produkcji naszych ubrań. Jesteśmy także marką transparentną - informujemy ile wynosi nasza marża, koszt materiału, koszty uszycia odzieży. Ceny, które ustaliliśmy są uczciwe i zakładają godne wynagrodzenie dla naszych pracowników i osób, które przyczyniły się do stworzenia naszych produktów.

Uważamy, że w pełni niezależna marka odzieżowa to taka, która samodzielnie produkuje materiał, z którego szyje, posiada własną szwalnię i krojownie, a jej ubrania projektowane są przez ludzi z wewnątrz marki. Niezależna marka sama zajmuje się swoim marketingiem i strategią, a co najważniejsze, na swoje utrzymanie zarabia wyłącznie sprzedażą swoich produktów. W skrócie chodzi o to, by wszystko co jej dotyczy, było robione wewnątrz marki i na jej jasnych i transparentnych zasadach.

firma i marka

Można kontaktować się z nami drogą mailową na kontakt@vvidoki.pl, drogą telefoniczną pod numerem 725 323 526, formularz kontaktowy w sekcji Kontakt, oraz przez wiadomości prywatne na Instagramie lub Facebooku

Aktualnie za marką vvidoki stoją dwie osoby: Dominika i Remik - to my realizujemy Wasze zamówienia i odpisujemy na maile. Dorywczo współpracujemy z wspaniałymi ludźmi, którzy razem z nami budują vvidoki.

Chcemy stać się całkowicie niezależnym i odpowiedzialnym producentem odzieży, który w zgodzie ze środowiskiem szyje wysokiej jakości ubrania.

Nie mamy sklepu stacjonarnego. Prowadzimy głównie sprzedaż wysyłkową, jeśli jednak chcesz przymierzyć dany produkt bądź odebrać zamówienie osobiście, możesz to zrobić odwiedzając nas w pracowni znajdującej się przy ulicy Gwarnej 7 w Poznaniu. W przyszłości chcielibyśmy otworzyć mały showroom, ale potrzebujemy na to jeszcze trochę czasu.

Nasza pracownia znajduje się przy ulicy Gwarnej 7 w Poznaniu, serdecznie zapraszamy! Aby mieć pewność, że będziemy na miejscu prosimy o wcześniejszy kontakt drogą mailową, telefoniczną bądź przez wiadomość na Instagramie lub Facebooku.